piątek, 21 grudnia 2012

50 (kolejnych) pomysłów na prospecting (11)



Pomysł 11
„Ten samochód jest z pewnością znaczną inwestycją”

Oto sposób aby przykuć uwagę nowego potencjalnego klienta, który być może odbiega od typowego podejścia sprzedażowego. Podejście to opisane w podręczniku prospectingu LIMRA ”New Prospects! 50 Ways to Find and Approach Them” wymaga znajomości obecnych cen samochodów i stawek ubezpieczenia samochodów. W tym podejściu początek rozmowy może wyglądać następująco.


„Pańskie nowe BMW jest świetnym wyglądającym samochodem. To zapewne także znaczna inwestycja?”

Po otrzymaniu odpowiedzi, możesz zapytać, „Jak dużo płaci Pan za ubezpieczenie autocasco?”  


Poczekaj na odpowiedź, a następnie możesz powiedzieć: „To spora składka ubezpieczeniowa chroniąca kosztowny składnik majątku”.


W zależności od odpowiedzi potencjalnego klienta, możesz kontynuować, „Powód, dla którego wspomniałem o ubezpieczaniu kosztownego składnika majątku, to zwrócenie uwagi, że ma Pan jeszcze inny cenny składnik swojego majątku, która powinien być wystarczająco ubezpieczony – Pańska zdolność do zarabiania pieniędzy. Na przykład, jeśli jest Pan, powiedzmy, w wieku 25 lat, zarabia 50,000 rocznie i nigdy nie otrzyma podwyżki, zarobi Pan 500,000 w ciągu następnych 10 lat i 2,100,000 do momentu przejścia na emeryturę. Jaką składkę rocznie przeznacza Pan na ubezpieczenie swoich dochodów?” 

czwartek, 20 grudnia 2012

50 (kolejnych) pomysłów na prospecting (10)



Pomysł 10
Podnieś użyteczność swoich wizytówek

Wręczając swoją wizytówkę możesz to uczynić w sposób dowolny, ale jest także wiele sposobów aby wykorzystywać swoje karty biznesowe bardziej skutecznie. Większość wizytówek nie jest zadrukowana na tylnej stronie – doskonałe miejsce aby odręcznie napisać wiadomość. Podręcznik prospectingu LIMRA ”New Prospects! 50 Ways to Find and Approach Them” przedstawia sześć propozycji jak z wręczania swoich wizytówek uczynić nieocenione narzędzie poszukiwania potencjalnych klientów. Każdy z nich jest sposobem na poinformowanie większej liczby osób o tym czym się zajmujesz – sposobem na zasianie informacji o sobie.

(1) gdy ktoś pyta cię o drogę, zapisz wskazówki na odwrocie swojej wizytówki. Wizytówka staje się cenniejsza dla tej osoby i zazwyczaj jest zachowywana gdy wskazówki umożliwiły dotarcie do celu. 

(2) użyj swojej wizytówki by przedstawić siebie podczas wizyty w takich miejscach, jak u lekarza albo u dentysty, albo w jakimkolwiek innym miejscu, które może przekształcić się w źródło potencjalnych klientów.

(3) gdy jesteś w restauracji, zapisz podziękowanie za obsługę na odwrocie swojej wizytówki i zostaw wraz z napiwkiem.

(4) ilekroć otrzymujesz od kogoś wizytówkę, dawaj w rewanżu dwie – jedną dla tej osoby i jedną dla przyjaciela.

(5) proś swoich najlepszych klientów i przyjaciół by przekazywali twoje wizytówki na przykład ze słowami: „Spotkałem się ostatnio z świetnym zawodowcem, który otworzył mi oczy na kilka nieuświadamianych wcześniej kwestii finansowych”. Klienci ogólnie otaczają się ludźmi podobnymi do siebie – wykorzystaj ich jako gniazdo centralne swojej sieci kontaktów. 

(6) ustal sobie cel aby wręczyć 10 wizytówek dziennie. To będzie równoznaczne z 3,650 kartami biznesowymi na rok. Nawet przy niskim, 3-procentowym zwrocie, będzie to równoznaczne ze 100 potencjalnymi klientami.

środa, 19 grudnia 2012

50 (kolejnych) pomysłów na prospecting (9)



Pomysł 9
Metoda sprzedaży niezdolności do pracy

Nawiązując kontakt z klientem wypróbuj przykuwającą uwagę metodę sprzedaży w oparciu o ubezpieczenie niezdolności do pracy. Wykorzystuje ją z sukcesem jeden z agentów opisanych w podręczniku prospectingu LIMRA ”New Prospects! 50 Ways to Find and Approach Them”. Wysyła on do potencjalnych klientów atrakcyjną kartę pocztową z życzeniami powrotu do zdrowia i dołącza czek lub kopię przelewu na rzecz klienta (oczywiście tylko przykładowy wzór) opiewające na kwotę równą średniej wysokości sumy ubezpieczenia z tytułu niezdolności do pracy lub poważnego zachorowania – w zależności od tego, którą umowę planujemy sprzedać.




Na karcie odręcznie wpisuje następujący tekst:

Cieszę się, że dobrze się czujesz. Celem tej karty jest jedynie zilustrowanie idei, którą chcę Ci przekazać. Jeśli kiedykolwiek będę musiał wysłać ci kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, chcę móc dołączyć czek aby zabezpieczyć twoje potrzeby finansowe w trakcie Twojej niezdolności do pracy. Skontaktuję się z Tobą w przeciągu kilku najbliższych dni aby umówić się na spotkanie, na którym będziemy mogli omówić zabezpieczenie Twoich dochodów. Do tego czasu pozostawaj w dobrym zdrowiu.